BMW 5 novinka z dielne BMW pre rok 2010

admin | BMW rada 5
14 mar 2011

BMW 5 touringNové BMW strednej triedy vo Vás vyvolá veľký rešpekt . Pri BMW autách sme si určite už všetci zvykli  na výbornú techniku, ktorá je aj v tejto novinke veľmi dobre prešpekulovaná. Design je síce skôr konzervatívny a tradičný, ale i napriek tomu stojí za to.

Vznetový dvojliter  má vysoký výkon 135 kW plus 380 Nm točivého momentu.

Čo sa techniky týka, k dispozícii tu je paleta šesťvalcov a jeden osemvalec. Osemstupňová automatická prevodovka umožní pohodlnú jazdu a nízku spotrebu a jej rýchle radenie je pre toto auto veľkým plusom. K niektorím modelom si môžete vybrať ale aj tradičný manuál.

Nové BMW 5 je premyslené v každom detaile a nemusíte sa báť, že sklame.

Poňatie ostáva rovnaké a to motor pozdĺžne vpredu a pohon zadných kolies.

Výborné jazdné vlastnosti boli vždy zásadou BMW, ale pri tejto novinke sa toho ešte veľa zmenilo. Výrobcovia sa snažili ponúknuť vačší komfort a tak možno povedať, že je ešte oveľa pohodlnejšie a mäkšie a aj sedenie zaručí pohodlnejšiu jazdu, ktorú môže narušiť len zhoršená absorpcia ostrích nárazov.

S vnútorným priestorom je na tom BMW taktiež dobre, nájdete tu dostatok miesta tak vpredu, ako aj v zadnej časti auta. Možným negatívom je stredový tunel, ktorý až príliš obopína vodiča.

„Päťka“  je jedno z najlepších vozov, čo sa týka strednej triedy a jej pohodlnosť nenarúšajú ani run-flatové pneumatiky s tuhými bočnicemi, ktoré vám umožnia jazdu autom aj po ich možnom defekte.

Aby sa znížila spotreba a taktiež aj emisie, dostalo BMW nový program EFFICIENT DYNAMICS. Pneumatiky s nízkým valivým odporom, alternátor, rekuperácia energie pri brzdení, úsporný kompresor klimatizácie, aktívne klapky v chladiči optimalizujúce prúd vzduchu a aerodynamické úpravy na spodku vozu sú len jedny z mála vecí, ktoré k tomu prispeli.

Tak isto sa podarilo znížit aj hmotnosť auta. A to aj vďaka nápravám, ktoré spolu s dverami a kapotou boli vyrobené z hliníka.

Elektrický posilovač riadenia taktiež napomáha k zníženiu spotreby, aj keď jeho využitie môže zapríčiniť rôzne situácie, kedy je potrebné mať auto pod kontrolou a to najmä v zákrutách pod určitou rýchlosťou, alebo pri strmom šoférovaní, kde má auto tendenciu zatáčať viac ako je potrebné. Preto možno ani nebude prekážat, ak si BMW 5 zaobstaráte bez elektrického posilovača.

Aj napriek detailom sú výborné jazdné vlastnosti, obratnosťa dobré manévrovacie schopnosti  jednými z vecí, ktoré Vám zaručia radosť z jazdy.

Tichý tlmený motor sprevádza jazdu v aute aj pri vyšších otáčkach a podobne je to aj vo vnútri auta, kde je kabína odhlučnená a nesprevádza ju hluk z motora.

Spotreba závisí od štýlu jazdy, ale aj pri rýchlom tempe sa nevyšplhá nad viac ako 9,5 l/100 km a v meste je to najviac 7 litrov. Čo je ale naozaj tým najväčším prekvapením, s týmto BMW sa môžete dostať so spotrebou aj na hranicu 5 litrov, ale to naozaj len pri veľmi šetrnom tempe jazdy.

Aj napriek vyššej cene a príplatkom za bežné  prvky vo výbave je tento moderný a pohodlný sedan od prestížnej značky BMW vskutku vydareným autom .

Comments are closed.