BMW 740d X drive

admin | BMW rada 7
14 mar 2011
BMW 7

BMW rady 7

BMW 740d xDrive sa po prvýkrát predstavilo svojim priaznivcom minulý rok a opäť zaujalo svojím prísnym, ale zároveň elegantným vzhľadom.

Veľké ladvinky, typické pre BMW a xenónové predné svetlá tento dojem iba dotvárajú.

Zadná časť auta má nezmenený vzhľad, doplnený dvojitou koncovkou výfuku.

Za príplatok je možné doplniť si auto o M Paket, ktorý sa vyznačuje vylepšeniami nielen v interiéri, ale aj predným a zadným chrómovým nárazníkom, 19 alebo 20 palcovými kolesami a prvkami zlepšujúcimi aerodynamiku.

Vzhľad auta je tvorený jeho dĺžkou 5072 mm, šírkou 1902 mm a rozvorom 3070 mm.

Ani v prípade interiéru netreba očakávať nič iné ako prvotriednu kvalitu. BMW kladie dôraz na vodiča, s vytvorením čo najväčšieho pohodlia a športového prostredia.

Či už ide o volant, ktorý sa vďaka jeho ideálnym rozmerom výborne drží, stredový panel natočený smerok k vodičovi a v prípade M paketu výborne vytvarované športové sedačky s bočným vedením a možnosťou nastavovania.

Prístrojový štít v BMW 7 obsahuje kruhové ukazovatele s dominantným tachometrom a otáčkomerom. Za príplatok je možnosť zaobstaranie si systému head – up, ktorý premieta údaje do zorného pola vodiča. Oproti iným autám má BMW v tomto systéme väčšie množstvo premietaných dát ako konkurencia.

BMW je doplnené o iDrive systém, kde sa pohybujete v Menu nastavení prostredníctvom rady tlačítiek a všetko sledujete na farebnej obrazovke, ktorá je rozdelená na dve časti, nakoľko na jednej sa zobrazuje navigácia. Dizajnéri v tomto aute spravili naozaj výbornú prácu , ktorá je viditeľná aj v tích najmenších detailoch.

V prípade spolucestujúcich chýba v zadnej časti auta bočné vedenie, ale veľký rozvor náprav a dostatočne veľký priestor na nohy poskytne príjemnú jazdu.

Batožinový priestor s objemom 500 litrov  a dostatok miesta na odkladanie vo vnútri auta zabezpečí ešte väčšie pohodlie pri cestovaní.

Jednou z najlepších vlastností tohto auta je jeho motor. O pohon sa stará trojlitrový radový šesťvalec, uložený pozdĺžne vpredu za prednou nápravou, ktorému je ťažké hľadať konkurenta. Má dostatek výkonu, ktorý sa prejavuje najmä na jeho dynamike, komfortný prejav a nízku spotrebu paliva. S objemom 2993 ccm sa toto auto zaraďuje medzi najväčšiu špičku. Maximálny výkon 306 koní s 600 Nm v rozmedzí od 1500 do 2000 ot/min, zrýchlenie z nuly na sto za šesť sekúnd, maximálna rýchlosť 250 km/h a motor, ktorý vyniká pružným zrýchlením a dobrým výkonom v akýchkoľvek otáčkach, tak aj takto nejak vyzerá nové BMW 740d xdrive. Komfort je pri tomto aute na tej najvyššej úrovni, ako je to už pri tejto značke zvykom. Toto skvele ovládateľné auto poteší i menej skúseného šoféra neutrálnou charakteristikou podvozku.

Čo sa spotreby týka, oficiálne spomínaných 7 litrov/100 km znamená v praxi o niečo viac a to zhruba okolo 9 litrov /100 km. V meste je to už okolo desiatich litrov a pri jazde po diaľnici pri predpisovom šoférovaní to je zhruba 8, 8 l /100 km. Spotreba samozrejme závisí od štýlu jazdy a tak môže byť, že pri rýchlejšej jazde spotreba stúpne aj na 12 litrov/100 km, alebo

14 litrov, čo ale pre tento dvojtonový sedan nieje vôbec zlé.

V BMW 740d xDrive je využívaná len osemstupňová automatická prevodovka, alebo v prípade výberu bez pohonu všetkých kolies tu je 6 stupňový automat .

Využívané automaty radia veľmi jemne , reagujú naozaj rýchlo a nemusíte sa báť žiadnych problémov.

Aj pri BMW sa môžete rozhodnúť pre rôzne možnosti výbav, ktoré sú navzájom od seba dosť odlišné. Vybrať si môžete medzi Comfort, Normal, Sport alebo Sport+.

Pre príjemnú jazdu bez akýchkolvek nerovností si možete priplatiť sa výbavu Comfort, na diaľniciach príde vhod Normal a pri radosti z jazdy pri vyššej rýchlosti je tu Sport , ktorý ma tuhší podvozok  a tým pádom máte pri šoférovaní s ním väčšiu kontrolu nad autom.

Je tu ale aj možnosť nakombinovania si výbavy podľa vlastných požiadaviek.

Ale aj v prípade akejkoľvek výbavy vám BMW zaručí dostatok pohodlnosti a najmä tichú jazdu, keďže aj toto je jedno z pozitív motora , ktorý nieje hlučný ani pri jazde na diaľnici a ani pri vyššej rýchlosti.

Systém pohonu všetkých kolies  xDrive preferuje zadnú nápravu a podľa aktuálnych podmienok sa zapája náprava predná.

Toto auto je nielen vysoko komfortné, dá sa s ním užiť si aj dostatok zábavy. Na snehu a ľade je jeho šoférovanie čistá radost. Zapnutie kontroly trakcie a vypnutie stabilizácie v režime  Sport+ umožní skutočný zážitok z jazdenia.

Naopak na klzkej ceste sa zase správa sebaisto a nedá pocítiť žiadny závan neistoty a to aj vďaka zapnutému stabilizačnému systému.

BMW 740d xDrive sa nemusí páčiť každému, ale určite si ho obľúbia tí, ktorí zbožnujú luxusné a reprezentatívne autá a chcú si užiť aj radosť z jazdy. V takomto prípade je toto BMW to najlepšie na trhu.

Comments are closed.