BMW rady 3 po facelifte

admin | BMW rada 3
14 mar 2011

Nemecká automobilka nedala na seba dlho čakať a rozhodla sa omladiť svoj najpredávanejší model BMW 3 úpravou facelift. Konečným výsledkom je vynovený vzhľad s príjemnými zmenami.

Trojková rada sa vyznačovala zvláštnym designom, ktorý sa buď páčil, alebo nepáčil a aj preto sa nedočkavo čakalo na jej prípadné zmeny a vylepšenia. A tie, ktoré nastali, trojkovej rade iba prospeli.

Ostré predné tvary zjemnil nový nárazník, ktorý teraz pôsobí širším dojmom, ale zachované ostali predné svetá, ktoré sú naviac doplnené LED svetielkami, plus obsahujú funkciu denného svietenia a v prípade bi-xenonových svetlometov tiež smerové svetlá zo svetelných diod. Predná časť vďaka tomu dostala elegantnejší a dynamickejší vzhľad. Zmenou prešla aj kapota. Z profilu zostalo auto rovnaké, len spätné zrkadlá získali o niečo odvážnejšie tvary.

Zadná časť BMW prešla viacerými zmenami, aby ešte viac dotvorila športový výzor. A to najmä zadný nárazník, zadné svietenie a tiež kryt batožinového priestoru. Svetlá boli nahradené namiesto žltej, červenej a bielej farby len bielymi a červenými združenými svietelňami s LED diodami. A možno aj preto môžete mať klamlivý dojem, že aj ich tvar prešiel nejakou zmenou.

U niektorích modelov sa rozšíril aj rozchod zadných kolies.

Facelift v interiéri narobil tiež pár zmien. Zmeny materiálov, vynovená palubná doska, ktorá dostala iný tvar a taktiež aj volant, so zmenou jeho materiálu. Najväčšiu novinku ale tvorí ovládanie palubného systému iDriveInteriér BMW 3 dotvorený novými materiálmi. Novinkou je aj navigačný systém Professional.

V technike auto nejakou prílišnou zmenou neprešlo. Faceliftovaná trojková rada ponúka 10 prevedení motorov– benzínový štvorvalcový dvojliter pre 318i(výkon143 koní/190Nm) a 320i(170 koní/210Nm), benzínový šesťvalcový trojliter v 325i(218 koní/320Nm) a 330i(272 koní/210Nm) a dvojstupňový preplňovaný trojliter v 335i(306 koní/400Nm) + turbodiesely 318d s výkon 143 koní/300Nm, 320d(177 koní/350Nm), 325d (197 koní/400Nm), 330d (245 koní/520 Nm), 335d (286 koní/580Nm).

Všetky  motory sú na výber so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo automatom. Benzínové motory sú vybavené priamym vstrekovaním paliva High Precision Injenction.

Všetky motory sú doplnené službou EfficientDynamics, ktorá má funkciu Auto Start Stop, vypínanie postrádateľného príslušenstva, automatické uzatváranie nepotrebných otvorov pre prístup vzduchu a inteligentný alternátor. V neposlednom rade je súčasťou systém rekuperácie brzdnej sily, vyváženie vozidla presne 50 : 50 a pneumatiky s nižším valivým odporom.

Pri niektorých druhoch motorov je dostupný aj pohon všetkých kolies xDrive, ktorý je jediný pohon všetkých štyroch kolies na svete, ktorý vie preniesť 100 % výkonu medzi prednou a zádnou nápravou.

Comments are closed.