Nová BMW X3 – príjemné prekvapenie

admin | BMW rada X3
14 mar 2011

Prvá generácia  BMW X3, ktorá je na trhu od roku 2003 bola po šiestich rokoch  jej uvedenia na trh nahradená minulý rok jej novšou verziou.

Tá prišla na trh najmä s väčšími rozmermi od svojho predchodcu. Konkrétne je vyššia1661, dlhšia  4648 a aj širšia. 1881 a s rozvorom náprav  2810

Karoséria je podobná predchádzajúcej X3, ale v porovnaní s ňou má jednoduchšie a jemnejšie spracovanie. Dizajn je doplnený o váčšie ladvinky a výraznejšiu kapotu.

Nové BMW X3 je na trhu k dispozícii so štvorvalcovým turbodieselom X3 xDrive 20d s výkonom 135 kW. Tieto parametre vám zabezpečia maximálnu rýchlosť 210 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy. Kombinovaná spotreba je 5,6 l/100 km, ďalej s preplňovaným zážihovým radovým šesťvalcom s výkonom 225 kW a označením ako X3 xDrive 35i. Ten v sebe spája preplňovanie TwinPower Turbo a priame vstrekovanie HPI. Tento šesťvalec dosiahne najvyššiu rýchlosť 245 km/h a  zrýchlenie z 0 na 100 za 5,7 sekundy. Kombinovaná spotreba dosahuje 8,8l/100 km.

Na trhu je momentálne už aj preplňovaný vznetový radový šesťvalec BMW X3 xDrive 30d s výkonom 190 kW. Vďaka tomu zrýchli toto vozidlo z 0 na 100 za 6 sekúnd.

K novinke bude patriť aj radový benzinový šesťvalec xDrive28i, ktorý je jeden z najľahších šesťvalcov v triede. Jeho výkon bude 190 kW.

Dieselová X3 je vybavená  17palcovými kolesami a k benzínovému motoru sú ako štandart doplnené 18 palcové.

Exteriér nového BMW nieje natoľko odlišný od staršej verzie a naviac sa  vyznačuje aj športovejším výzorom. Dopĺňa ho jeho dlhá predná časť s masívnou zadnou časťou, ktorá je zdôraznená stúpajúcou spodnou hranou bočného presklenia, čo vynikne najmä pri bočnom pohľade .

Bočné línie sú doplnené o nové previsy a bočné nášlapy boli zredukované len na lesklé lišty v spodnej časti dverí. Mohutnosť zadného previsu zdôrazňujú línie strechy postupne znižované dozadu.

Zadná časť prešla iba menšími zmenami a je podobná staršiemu modelu X3.

Na novej verzii prevládajú horizontálne línie vrstvených plôch, ktoré len podčiarkujú športový charakter vozidla. Dvojdielne koncové svetlá v tvare písmena T sú oproti predchodcovi väčšie a doplnené trubicovými diódami.

Celková konštrukcia prednej časti ostala rovnaká, zjemnili sa ale jeho ostré hrany.

Typické ladvinky chladiča zostali aj naďalej dominantou auta, spolu s hmlovými svetlami umiestnenými na kraji predného nárazníka.

Svetlá sú schované pod krycím sklom a pri xenónových svetlách sú tu ešte svetelné krúžky, ktoré sú určené na denné svietenie.

Interiér bol prepracovaný skoro od základu a možno aj preto auto pôsobí luxusnejšie oproti svojmu staršiemu predchodcovi.

Pred volantom je prístrojová doska so štvoricou klasických analogových ukazovateľov. Celkovo je vnútrajšok auta viac orientovaný na vodiča a snaží sa poskytnúť väčšiu pohodlnosť, príkladom čoho je stredový panel natočený smerom k nemu. Palubná doska je horizontálne členená a má opticky zväčšovať priestor. Novinkou tu je vstavaný displej systému iDrive, ktorý si môžete priplatiť k výbave.

Objem batožinového priestoru sa zvýšil od predchodcu o 70 l, takže momentálne nová X3 disponuje objemom 550 litrov a sklopením sedadiel sa dá dosiahnuť až 1600 litrov. Zvýšil sa aj počet odkladacieho prestoru vo vnútri auta a taktiež aj vnútorná šírka a aj celkový priestor v jeho zadnej časti.

Momentálne je nová verzia modelu BMW X3 najväčším modelom medzi konkurenciou v danom segmente.

V prípade šesťvalcových motorov je BMW X3 vybavené osemstupňovou prevodovkou, ktorá má napomáhať k menšej spotrebe.

K štandartnej výbave patrí už aj funkcia Auto Start/Stop a aj pohon všetkých kolies BMW xDrive.

K príplatkovej výbave je možnosť doplnenia napríklad parkovacích senzorov, tempomatu, bi-xenónových svetlometov, funkcie vyhrievania predných a zadných sedadiel, navigáciu Professional alebo panoramatickú strechu, modernizovaný HiFi systém, ale aj mnoho ďaľších.

Nové BMW X3 je všestranný typ automobilu a tak ho môžete využiť skoro kdekoľvek a na akúkoľvek príležitosť.

Comments are closed.